szkolenia survival-bushcraft-preppering

Imprezy survivalowe dla dorosłych.

Adrenalina Team Survival

Specjalizujemy się w prowadzeniu i organizacji szkoleń oraz kursów survivalowych i preperingowych. Podczas naszych szkoleń dowiesz się jak przetrwać nietypowe oraz kryzysowe sytuacje. Jak wydajnie pracować w zespole. Na ile Cie stać? Zapraszamy pasjonatów survival’u, harcerzy oraz wszystkich lubiących wyzwania i dobrą zabawę. Szkolimy osoby indywidualne, służby mundurowe oraz instytucje państwowe. Z usług ATS skorzystało wiele firm,oraz setki osób.

Adrenalina Team Survival to szkolenia w klimatach survivalu militarno – zielonego oraz miejskiego. Podczas imprez poruszamy się po mało znanych ostępach Roztocza Wschodniego, Beskidu Niskiego, Kotliny Sandomierskiej bądź Bieszczad. Na naszej trasie pokonujemy przy użyciu technik alpinistycznych wąwozy i rzeki, penetrujemy bunkry Lini Mołotowa, zakładamy obozy na ziemi i drzewach. Zdobywamy żywność i wodę. Wspólne ogniska, szkolenia linowe, szkolenia pierwszej pomocy, szkolenia z zielarstwa, pozyskiwania roślin jadalnych i leczniczych i wiele innych.

Zakres i tematykę szkoleń dostosowujemy do każdej grupy wiekowej i możliwości psycho – fizycznych uczestników.

Miejsca realizacji: Pogórza Dynowskie, Przemyskie, Strzyżowskie, Kotlina Sandomierska, Roztocze, Bieszczady, Beskid Niski, Słowacja, Ukraina.

Imprezy edukacyjno – survivalowe/preperingowe dla dzieci

oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Terenowe gry edukacyjne – survivalowe odbywają się na terenie „Harcówki Pod Porębą” zlokalizowanej w pobliżu miejscowości Łubno k. Dynowa, na prywatnym terenie o powierzchni ponad 20 hektarów, posiadającym wiele walorów przyrodniczo-edukacyjnych.   Zajęcia prowadzimy w oparciu o nasze autorskie scenariusze. Głównym celem proponowanych gier jest nauka współpracy i pozytywnej rywalizacji, oraz rozwój fizyczny i intelektualny dzieci i młodzieży. Bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczestników. Wszystkie prowadzone u nas zajęcia odbywają się pod nadzorem doświadczonych instruktorów. W czasie przeprowadzania gier wykorzystujemy różne elementy i techniki działań terenowych, ale przede wszystkim:

– techniki alpinistyczne i linowe – np. tyrolka, most tybetański, drabinki sznurowe itp.

– elementy survivalu i znajomości przyrody – maskowanie,  budowa szałasów, rozniecanie ognia, poszukiwania wody, rozpoznawanie  roślin jadalnych, rozpoznawanie tropów zwierząt i wiele innych,

– elementy pierwszej pomocy prowadzone przez zawodowych ratowników medycznych

– elementy topografii – odnajdywanie się w terenie, wzywanie pomocy, praca z mapą i kompasem oraz nawigacją satelitarną,

– elementy strzeleckie – paintball, proce, łuki, broń pneumatyczna, (w zależności od wieku uczestników i ich predyspozycji psycho-fizycznych),

– wiele zabaw spajających grupę – np. przeciąganie liny, odnajdywanie ukrytych przedmiotów, rozwiązywanie łamigłówek w terenie.

Aby sprostać Państwa oczekiwaniom oraz biorąc pod uwagę Państwa doświadczenie w pracy z młodzieżą, scenariusze zabaw omawiamy z dyrektorem placówki, pedagogiem szkolnym, rodzicami bądź wychowawcą klasy.

Cele:

Celem terenowej gry edukacyjnej jest wszechstronny rozwój fizyczny młodzieży, nauka współpracy w grupie, nauka podejmowania decyzji, planowania, rozwój odpowiedzialności, oderwanie młodzieży od wszechobecnej rzeczywistości wirtualnej oraz dobra zabawa na łonie przyrody.

Po zakończeniu „gier” proponujemy wspólne ognisko oraz dyskusję pomiędzy uczestnikami, wychowawcami oraz organizatorami dotyczącą przeprowadzonych „gier”.

Nasze wieloletnie doświadczenie przy współpracy i organizacji imprez firmowych, imprez integracyjnych, zielonych szkół, oraz kolonii nauczyło nas rozpoznawać ukryte potrzeby dzieci i młodzieży w zakresie efektywnego spędzania wolnego czasu, a co za tym idzie może być gwarantem udanej zabawy oraz bodźcem do pełniejszego rozwoju psycho-fizyczno-intelektualnego dziecka.

Pakiety:

Pakiet 1  Zawiera
– przygotowanie ogniska, zadaszonej wiaty, miejsc siedzących, wody, wycieczka po lesie,

Pakiet 2  Zawiera
– przygotowanie ogniska, zadaszonej wiaty, miejsc siedzących, wody,
– terenowa gra edukacyjna z wykorzystaniem:
– elementów survivalu i znajomości przyrody
– elementów topografii
– elementów innych zabaw terenowych
– elementów strzeleckich

Pakiet 3  Zawiera
– przygotowanie ogniska, zadaszonej wiaty, miejsc siedzących, wody,
– terenowa gra edukacyjna z wykorzystaniem:
– elementów survivalu i znajomości przyrody
– elementów strzeleckich – elementów topografii
– elementów innych zabaw
– pierwszej pomocy
– technik alpinistycznych i linowych ( 3-4 stanowiska)

Pakiet 4:  Zawiera
– przygotowanie ogniska, zadaszonej wiaty, miejsc siedzących, wody,
– terenowa gra edukacyjna z wykorzystaniem:
– elementów survivalu i znajomości przyrody
– elementów strzeleckich
– elementów topografii
– elementów innych zabaw
– pierwszej pomocy
– technik alpinistycznych i linowych ( 4-5 stanowisk)
– stu metrowa tyrolka, łuki, broń pneumatyczna

Na  życzenie możemy zmodyfikować w/w pakiety.

Minimalna grupa – 10 osób. Maksymalna grupa – 120 osób.

Na  życzenie możemy zaoferować ubezpieczenie NNW dla wszystkich uczestników naszych zajęć.


Nasza baza:

Chata Zielarki – Błędowa Tyczyńska k. Rzeszowa.

Cennik:

Koszt udziału w imprezie ustalany jest indywidualnie i zależy od wielkości grupy, miejsca oraz oczekiwań klienta.


Organizatorzy zapewniają:

– przesłanie przed imprezą spisu wymaganego przez organizatora wyposażenia każdego uczestnika (np: latarki, płaszcze przeciwdeszczowe itd.),
– przesłanie skrócowego planu imprezy,
– przeprowadzenie wykładu na temat zasad bezpieczeństwa oraz poruszania się po zwiedzanym terenie,
– przygotowanie ciekawej trasy,
– opiekę i pomoc na trasie,
– przewodnika,
– pamiątkowego gadżetu (naklejka, koszulka).


Turystyczne imprezy integracyjne. 

Chcesz abyśmy zorganizowali dla Ciebie i Twoich przyjaciół samochodową, rowerową, kajakową bądź pieszą imprezę turystyczno – krajoznawczą? Skontaktuj się z nami, a my dostosujemy plan wycieczki specjalnie dla Ciebie.
Nasze imprezy skierowane są do posiadaczy samochodów terenowych i samochodów klasy SUV, rowerzystów i turystów pieszych. Imprezy skierowane są do osób aktywnych, bez względu na wiek, które chcą spędzić czas w miłym towarzystwie, poszerzyć wiedzę na temat przyrody i historii Podkarpacia, zadbać o swoją kondycję psychofizyczną, a co najważniejsze „wyrwać się” z zatłoczonego miasta na łono przyrody. Podczas wycieczek poruszamy się drogami asfaltowymi, szutrowymi, wodnymi i polnymi. W plan imprez, w razie zainteresowania, wplatamy zabawy z adrenaliną z wykorzystaniem technik alpinistycznych, elementów survivalu, sztuk walki, paintball’a, off-road’u, i elementów strzeleckich.

Miejsca realizacji: Pogórza Dynowskie, Przemyskie, Strzyżowskie, Kotlina Sandomierska, Roztocze, Bieszczady, Beskid Niski, Słowacja, Ukraina.

 mail: at@adrenalina-team.pl tel: +48 600 778 603